Ogrzewanie podłogowe: wybór odpowiedniego pokrycia podłogowego

Kto kiedyś miał ogrzewanie podłogowe, zwykle nie chce tego zmieniać. Korzyści są imponujące: boso można chodzić nawet w zimie, brak irytujących grzejników w pomieszczeniu, a nawet dają ciepło w całym pomieszczeniu – ogrzewanie podłogowe zapewnia komfortowy klimat w całym domu.

W przypadku renowacji wybór często dotyczy elektrycznego ogrzewania podłogowego, ponieważ można je łatwo zmodernizować. Często są one stosowane jako dodatkowe ogrzewanie do innych grzejników, ponieważ koszty eksploatacji pełnego ogrzewania elektrycznego w starszych budynkach są bardzo wysokie.

Do modernizacji w starym budynku czy w nowym budynku, ale zwykle pierwszym wyborem są ogrzewanie podłogowe na ciepłą wodę. Ten wariant wymaga więcej miejsca niż elektryczne ogrzewanie podłogowe, ponieważ ciepła woda przepływa przez plastikowe lub miedziane rurki na płytach izolacyjnych w jastrychu. System ogrzewania podłogowego z ciepłą wodą wymaga zasobnika i systemu grzewczego, który doprowadza wodę do temperatury zasilania.

Ale która podłoga najlepiej pasuje do ogrzewania podłogowego?

Zasadniczo powinieneś dokładnie zaplanować nową budowę lub remont i sprawdzić, która podłoga jest możliwa, jeśli masz ogrzewanie podłogowe lub je planujesz.

Ogrzewacz elektryczny zwykle wymaga krótszej temperatury do osiągnięcia temperatury docelowej niż wersja z ciepłą wodą. Powoduje to bardzo wysokie temperatury. Projektowane podłogi, linoleum i wiele innych pokryć podłogowych nie są jasne z powodu tych szybkich wahań temperatury.

Z kolei ogrzewanie podłogowe na gorącą wodę jest bardziej odpowiednie ze względu na powolną fazę rozgrzewania i stygnięcia, a także ustawienie maksymalnej temperatury powierzchni na 29 ° C.

Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi naszych produktów JOKA, które dostarczają informacji o tym, które produkty nadają się do ogrzewania podłogowego na gorącą wodę.

Kto woli dywan, powinien zwrócić uwagę na oznaczenia: Każdy dywan JOKA jest indywidualnie oznakowany, niezależnie od tego, czy nadaje się do ogrzewania podłogowego na gorącą wodę, czy nie. Konsultant JOKA wie również, który dywan jest odpowiedni do twojego pokoju. W razie wątpliwości: zawsze skonsultuj się z konsultantem JOKA. Zna dokładnie produkty JOKA i wie, które są odpowiednie dla Twojej przestrzeni życiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *